image-2020

Jak kupić dom?

Proces zakupu domu może wydawać się skomplikowany i przytłaczający. Chcemy dać Ci poczucie bezpieczeństwa i pewność, że pomożemy Ci przejść przez wszystkie etapy.

Rozpisaliśmy ten proces w punktach, żeby był dla Ciebie jak najbardziej przejrzysty.

Oczywiście zawsze możesz skontaktować się z nami, zadać pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości.

1 Pierwszy kontakt
i spotkanie

Podczas rozmowy telefonicznej umówimy z Tobą spotkanie na terenie inwestycji, w naszym biurze lub innym wybranym wspólnie miejscu.

Przekażemy Ci wszystkie najważniejsze informacje dotyczące projektu. Wyślemy Ci również wzory umów i dokumentów pozwalających rzetelnie i obiektywnie ocenic nasza ofertę.

2 Rezerwacja
lokalu

W każdej chwili po spotkaniu można dokonać wstępnej, niezobowiązującej rezerwacji. Dwa tygodnie to czas, w którym zawiera się: ustalenie warunków zakupu, przygotowanie umowy rezerwacyjnej oraz czas na podjęcie finalnej decyzji o zakupie.

Od momentu podpisania formalnej umowy rezerwacyjnej wybrany lokal zostaje wyłączony z oferty i rozpoczynają sią przygotowania do podpisania umowy notarialnej, np. złożenie wniosku kredytowego.

Opłata rezerwacyjna w Pure nigdy nie przekracza 1% wartości lokalu i jest w pełni zwrotna.

3 Wniosek o
kredyt
hipoteczny

Po przekazaniu umowy rezerwacyjnej do doradcy finansowego następuje wymiana pozostałych dokumentów bezpośrednio z opiekunem kredytu.

Pozytywna decyzja kredytowa (ok 45-60 dni) jest niezbędna do podpisania umowy deweloperskiej.

Pomoc kredytowa

4 Personalizacja

Dostosuj projekt lokalu do swoich indywidualnych potrzeb. Wybieraj z przygotowanych przez nas opcji, samodzielnie zaproponuj zmiany lub skonsultuj się z naszymi architektami.

Czas na wykonanie indywidualnego projektu: 2 miesiące

Dowiedz się więcej

5 Umowa
deweloperska
notarialna i
pierwsza wpłata

Umowa deweloperska to formalna umowa na wybudowanie i sprzedaż lokalu, zawierana w formie aktu notarialnego. Wizyta u notariusza trwa około 2h.

W ciągu 2 tygodni od aktu notarialnego należy wpłacić pierwszą transzę na rachunek powierniczy OMRP. Kolejne transze określone sę harmonogramem.

6 Odbiór domu

Po zakończeniu budowy i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie poprosimy o wpłatę ostatniej transzy i umówimy się na odbiór kluczy.

To moment, na który wszyscy czekają – następuje ostateczna weryfikacja naszych obietnic i oczekiwań względem Pure.

Nie ma lokalu, w którym nie znajdzie się choćby rysy na parapecie czy błędnie osadzonego gniazdka – nie szkodzi – to normalne. W przeciągu kilkunastu dni od odbioru zostaną usunięte wszystkie drobne usterki. Naprawy wymagające interwencji producenta zostaną ustalone indywidualnie.

Rozpoczyna się okres 5 letniej rękojmi na lokal.

Do 3 miesięcy od uzyskania pozwolenia na użytkowanie następuje podpisanie notarialnej umowy przeniesienia własności. Umowa deweloperska wygasa, pojawia się wniosek o wpisanie do Księgi Wieczystej właścicieli lokalu.

Wykorzystujemy ciasteczka, które pomogą nam dostosować stronę do Twoich preferencji. Zgodę na zapisywanie ciasteczek możesz zawsze wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej.